Elementy udanego przyjęcia

Photo by Greg Ortega on Unsplash

Czy naprawdę trzeba zatrudnić Elvisa, by twoje przyjęcie było udane? Czy w ogóle da się wskazać elementy udanego przyjęcia, dzięki którym będziemy lepiej się bawić? Według mnie tak, oto one:

Dobra organizacja

Po co robić listę, odhaczać kolejne punkty zamiast pójść na żywioł ? Na co pozwala nam dobra organizacja przyjęcia? Na spokojne rozsmakowanie się w rozmowie, uwagę którą możemy poświęcić naszym gościom i brak pośpiechu. Gościom z kolei umila i ułatwia gościnę – wiedzą gdzie odwiesić płaszcz, nie muszą trzy razy prosić o cukier albo zastanawiać się czy właśnie wytarli ręce w czyjś używany ręcznik, bo innego w łazience niestety nie znaleźli.

(już wkrótce wpis, który pomoże zorganizować przyjęcie)

Muzyka i kwiaty

Tak bardzo lubimy, gdy w kawiarni sączy się w tle miła i nieprzeszkadzająca w rozmowie muzyka, ale na domowych przyjęciach jej unikamy.  Oczywiście grający telewizor czy radio, które co jakiś czas obwieszcza najnowsze, najczęściej złe informacje nie sprzyja dobrej atmosferze. Muzyka natomiast pozwala uniknąć niezręcznej ciszy, której tak bardzo nie lubimy.
Kwiaty z kolei dodają urokowi każdemu spotkaniu.  Stanowią wyśmienity akcent kolorystyczny i są najpiękniejszą ozdobą każdego przyjęcia.

Miła atmosfera i dobre jedzenie

Taka oczywistość. O miłą atmosferę nietrudno jeśli wszyscy przestrzegają zasad savoir-vivru, a gospodarze dbają o dobre samopoczucie swoich gości.  Warto również unikać dyskusji na tematy polityczne i religijne, by nie stały się one punktem zapalnym do nieprzyjemnej wymiany zdań.
Ale czy można się kłócić, gdy na stole lądują różne pyszności ? Czas poświęcony na własnoręcznie wykonane potrawy doceni każdy gość. Zwłaszcza jeśli zostaną one pięknie podane.

Koło ratunkowe

Czasem bywa tak, że rozmowa się nie klei,  pierwszy raz gościmy u siebie nowo poznanych znajomych, albo akurat nikt tego dnia nie tryska optymizmem i dyskusje kończą się po wymianie dwóch zdań.  Wtedy warto zaproponować  coś, co ożywi nieco atmosferę. Może to być spacer,  krótki pokaz zdjęć z ostatniego wyjazdu w góry, albo gra w ulubioną grę planszową.

Element zaskoczenia

Nie chodzi oczywiście o zatrudnienie magika czy wypożyczenie dmuchanego zamku 🙂 Elementem zaskoczenia może być oryginalny deser (zerknij na wpis ), inne niż zwykle miejsce gdzie będziemy świętować albo nietypowy pomysł na spotkanie, jak np. wspólne gotowanie, przyjęcie tematyczne itp.

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli zatrudniać Elvisa, a goście będą wychodzili od Was zawsze zadowoleni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *