Babskie spotkanie

jakie dekoracje na dzień kobiet, nakrycie stołu

Dzień kobiet to idealna okazja, by spotkać się w kobiecym gronie. Tego dnia jakoś łatwiej porzucić domowe obowiązki, opiekę nad dziećmi powierzyć mężowi i wyłączyć telefon, by celebrować swoje święto.
Tak bardzo zatęskniłam za śniadaniami i wieczornym winem sączonym na balkonie, że przytargałam ogrodowy stolik do salonu.  Wypowiedziałam zaklęcie „stoliczku nakryj się” i… nic się nie wydarzyło, dlatego zakasałam rękawy i przygotowałam skromny poczęstunek.

wino musujące ozdobione watą cukrową

Na początek spotkania – wino musujące, dla efektu ozdobione watą cukrową. Można kupić ją w niektórych sklepach pakowaną w 20g. opakowania.
Pamiętajcie, że po otworzeniu wata traci swoją „watowość”:)) nie warto więc kłaść jej zbyt wcześnie ani kupować w wielkich opakowaniach.

czerwona róża na talerzu ozdobionym różową serwetką

Róż i złoto bardzo pasują do siebie i… do kobiet 🙂 Dlatego królują dzisiaj na stole, a ich tłem jest obrus uszyty z materiału z Ikea. Pod talerzem znajdują się papierowe serwetki tortowe (sklep TEDi – 2 zł.)

ręcznie robione czekoladki z migdałowym nadzieniem

Na tę okazję przygotowałam ręcznie robione czekoladki. Każda z nich skrywa migdałowe nadzienie. Na górze znajdują się gwiazdki (dekoracja cukrowa Wilton – złote gwiazdki) O tym jak zrobić takie czekoladki pisałam tutaj 🙂

jak podać ciastka Prousta - magdalenki

ciastka Prousta - magdalenki

Na stole czekały ulubione ciastka Prousta – magdalenki. Niestety, trzeba mieć do ich zrobienia specjalną foremkę, która nada im charakterystycznego kształtu. Skorzystałam z przepisu zamieszczonego na stronie KUKBUKa
Ciastka robiłam z połowy przepisu. Zamiast skórki z cytryny, dodałam kilka pokruszonych suszonych truskawek (do kupienia w każdym większym markecie) i dwie łyżeczki domowej nalewki z truskawek. Dzięki temu zyskały truskawkowego posmaku. Kiedy ostygły, zanurzyłam je do połowy w roztopionej białej czekoladzie i obsypałam suszonymi truskawkami.
Magdalenki najlepiej smakują tego samego dnia, nie można więc sobie ich żałować 😉

ciasto czekoladowe cassis

Przy takich okazjach wybór pada najczęściej na czekoladowy torcik 🙂 Ten jest z dodatkiem domowego likieru z czarnej porzeczki, którego smak jest mocno wyczuwalny. Przepis na ciasto czekoladowe cassis pochodzi z Moich Wypieków.

woda mineralna w szklanej butelce na przyjęcie

Wodę mineralną podałam w małych szklanych buteleczkach, które kupiłam kiedyś podczas włoskiego tygodnia w Lidlu wraz z włoskim aperitivo 🙂
Papierowe słomki można już kupić w prawie każdym większym sklepie.

jak nakryć do stołu

Oprócz słodkości, w zasięgu ręki pojawiły się również kanapeczki.

domowa nalewka z truskawek

A może jak w „Ani z Zielonego Wzgórza” ktoś „pomyli” nalewkę z sokiem i wieczór nieco się przedłuży ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *