Kolacja Halloween – jak nie przestraszyć gości

Choć poglądy na obchodzenie tego święta nadal wywołują zacięte dyskusje, to mimo wszystko jest to kolejna okazja, by… wyprawić przyjęcie!

kolacja halloween

Jakie dobrać dodatki i jakich użyć kolorów, by wpisywały się one w halloweenową atmosferę? Przede wszystkim postaw na dwa kolory: czarny i pomarańczowy. Wyciągnij z szafek ciemne materiały, czarny karton i wszystkie świeczniki. W warzywniaku zaopatrz się w królowe jesieni – dynie, które będą stanowiły świetną dekorację. Teraz zastanów się czy wolisz przyjęcie w stylu bajki Coco, tajemniczą wieczerzę w starym, opuszczonym zamku czy może klimatyczną kolację z kilkoma mrocznymi akcentami. Ja, po przejrzeniu kilkuset zdjęć w internecie, wiedziałam jedno – nie dla mnie krwawe, ucięte dłonie z chleba z ketchupem, trupy i jedzenie wystylizowane w taki sposób, że powodowały raczej zniesmaczenie niż pobudzenie apetytu. Poza tym, czy dobra zabawa jest możliwa w stanie permanentnego stresu wywoływanego przez takie atrakcje ? ?

menu na kolację halloween

Niezwykle smakowite menu: niech goście już od progu wiedzą, co ich czeka: łyk trucizny, gnijąca zapiekanka, makowy grobowiec, złośliwe duszki bezowe, przerażające babeczki, spleśniałe przekąski i herbata z arszenikiem. Pycha !

Co znajduje się na stole:

  • tekturowe trumienki do samodzielnego złożenia: z precelkami, drażami o smaku dyni i czekoladowymi oczami ze strzelającymi chrupkami.
  • tekturowe, małe nietoperze, talerzyki i kubeczki w nietoperze zakupione w sklepie kucmar.pl
  • lampion-dynia z home&you
  • kwiaty w wazonie, którym specjalnie na tę okazję pozwoliłam zwiędnąć, potem dodałam kilka pajęczyn (z rozciągniętej waty spryskanej lakierem do włosów), pająka i taadam.

Potrzebnych gadżetów szukałam w sklepach internetowych oferujących dekoracje na różne imprezy, Tigerze i zwykłych hipermarketach.

czekoladowe gałki oczne

Przez cały wieczór przyglądały się gościom z zaciekawieniem.

duszki z bezy na kolację halloween

Duszki prezentują się całkiem sympatycznie, na pewno są niezwykle słodkie – w końcu to beza (oczka zostały zrobione z czekolady).

ciasto halloween - kościotrup

Kojarzycie serial „Kości” ? Byłam niczym dr Brennan, gdy próbowałam z pomocą słonych paluszków oblanych białą czekoladą stworzyć tego oto gentelmana. Grobowiec powstał z ciasta makowego nasączonego alkoholem i przełożonego kawowym kremem. Ale nada się tu każde ciemne ciasto.

wiszące nietoperze z papieru

Uwaga na włosy! Przy żyrandolu wiszą nietoperze. Na razie słodko śpią, ale do czasu…

świece - podstawa kolacji halloween

Świece budują klimat. Podobnie jak czarne pająki, które wędrowały po całym mieszkaniu.

papier toaletowy z pająkiem

Mały mroczny akcencik w łazience. Ile osób zdecyduje się sięgnąć tego wieczoru po papier ? ? Nie zapomnij o napisie na lustrze (You’re gonna be next) wypisane czerwoną szminką.

To co, trick or treat ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *