Spotkania przy grillu

Wreszcie słońce praży jak należy, skoszona trawa pachnie wakacjami, a my z dnia na dzień stajemy się jacyś tacy…szczęśliwsi, bardziej rozmarzeni. Stęsknieni za  magicznymi wieczorami przy koncercie świerszczy i zachodzie słońca, planujemy spotkania „pod chmurką”.
Coraz chętniej zapraszamy znajomych, a przyjęcia urządzamy w ogrodzie, który o tej porze roku staje się naszym ulubionym miejscem. Spotkania wśród zieleni, na świeżym powietrzu mają w sobie niepowtarzalny urok i są zdecydowanie mniej wymagające. Przy grillu, na tarasie czy pod jabłonią nikt nie oczekuje od nas wizytowych strojów. Atmosfera zawsze jest luźniejsza. O ile nie jest to garden party z prawdziwego zdarzenia, możemy swobodnie zasiąść na leżaku i poczekać na karkówkę z grilla. 

To moje ulubione buteleczki, które zostały mi po włoskim aperitifie (sprzedawane od czasu do czasu podczas włoskiego tygodnia w sklepie na L. ) Wiśniowy sok i papierowe słomki dodały przyjęciu koloru.

Czas zacząć przygotowania. Przezroczyste talerze umieściłam na białej kartce, pod spodem wsunęłam dla ozdoby zielony listek. Pod talerzami mieściły się imiona gości.

Zabrakło mi wazoników, więc kwiatki wstawiłam do  puszki po herbacie oklejonej kolorowym papierem.

Rozłożone na barierkach tealighty,  zapalone  po zmroku, stworzą niepowtarzalny klimat.  Żeby były bardziej kolorowe, ozdobiłam je taśmą dekoracyjną.

Nie mogłam się zdecydować z jakimi owocami zrobić tartę, więc podzieliłam ją na cztery różne smaki 😉  Tarta i beza zawsze dobrze smakują w otoczeniu zieleni 😉

Jeszcze tylko udekorować bezę i można zaczynać

W tle pyszna lemoniada truskawkowa z tego przepisu: https://aniagotuje.pl/przepis/lemoniada-truskawkowa

Na wieczór warto naszykować kilka koców,  by każdy mógł się opatulić 🙂

Nie zapomnij o lampkach, które nadadzą klimatu wieczorem 😉 Zrobiło się zimno, goście już schowali się w domu i zacięcie grają w kolejną planszówkę 🙂

Większa liczba gości jak najbardziej tłumaczy chęć użycia jednorazowych naczyń. Ale proszę, rozważ zakup papierowych lub biodegradowalnych jednorazowych sztućców i talerzyków. Plastik zanieczyszcza środowisko to prawda, ale oprócz tego jest wyjątkowo mało apetyczny. No nijak nie kojarzy mi się z dobrym jedzeniem.

Spotkanie przy grillu:

  • zaopatrz się w siatki osłaniające potrawy
  • naszykuj świeczki i lampiony
  • zerwij z ogródka lub łąki  kwiaty i wstaw do małych wazoników lub słoików
  • strzeż się przed komarami
  • pamiętaj o kocach
  • naszykuj w zamrażalniku sporo lodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *