Wielkanocny stół

Świąteczny czas sprzyja rodzinnym spotkaniom i niespiesznie jedzonym  śniadaniom.  By chwile te były jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać o świąteczną oprawę stołu. Dekoracji mamy wyjątkowo dużo: żółte żonkile, czekoladowe zajączki, cukrowe baranki,  bazie czy rzeżucha. Każda z nich jest charakterystyczna dla świąt Wielkiej Nocy, więc nietrudno o świąteczny klimat. Nasz wielkanocny stół powinien być radosny i kolorowy.
Pierwsza propozycja z pewnością najbardziej przypadnie do gustu dzieciom. Dwie serwetki posłużyły za uszy zająca. Do tego wąsy z patyczków i nos z naklejki. Przy takim talerzu aż miło usiąść.

Druga propozycja jest bardziej elegancka. Jeśli nie gościmy akurat królowej angielskiej, możemy sobie pozwolić na pewne odstępstwa od reguł. Dlatego sztućce wylądowały na talerzu, przytrzymując serwetkę. Nie mam w domu zbyt wielu eleganckich podkładek pod talerz, dlatego ułożyłam go na podstawce…służącej jako podstawka pod tort. Była wyjątkowo ładna, więc czemu nie 😉

Najprostsza dekoracja: na serwetce układamy rzeczy kojarzące się nam ze świętami. Mam białe talerze, więc wzorzyste kolorowe serwetki wyglądają nieco lepiej niż te jednobarwne. Na szczęście kurczaczek dodał nieco koloru i świątecznego nastroju. Trochę w formie żartu, w kieliszku na jajko wylądowała pisanka 😉 Wielkanocny stół czeka na gości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *