Proste dekoracje na tort

Pieczesz świetne torty, ale nigdy nie masz pomysłu jak je ozdobić ? Twierdzisz, że nie masz talentu do tworzenia zgrabnych rozetek i kwiatków z kremu maślanego? Oto proste dekoracje na tort: dzisiaj dla najmłodszych dzieci, które świętują swoje pierwsze urodziny.

proste dekoracje na tort - popularna girlanda z napisem zawieszonym na patyczkach

To prostsza wersja popularnej girlandy na tort. Zamiast wycinać trójkąciki z papieru, możesz po prostu kupić… naklejki – literki. Piankowe są najbardziej sztywne i dobrze kleją się do sznurka.  Te widoczne na zdjęciu zakupiłam w sklepie Tedi za 6 zł.  Sznurek zawiesiłam na patyczkach od cake popsów, ale możesz wykorzystać do tego papierowe słomki.

prosta girlanda z napisem jako dekoracja tortu

Tort obsypałam na brzegach cukrową posypką, by było bardziej kolorowo.

druga dekoracja tortu - balony wodne

 

Do drugiej dekoracji na tort użyłam balonów wodnych. Są o wiele mniejsze i zgrabniejsze niż zwykłe balony. Najczęściej można kupić je w paczkach liczących 100 szt., ale na szczęście kosztują kilka złotych. Wybieramy ulubione kolory, nadmuchujemy za pomocą pompki do balonów i przywiązujemy do patyczka lub papierowej słomki. Balony wytrzymały w nienaruszonym stanie kilka godzin, można je więc przygotować wcześniej.

proste i szybkie dekoracje na tort z balonów wodnych

Sto lat, sto lat 🙂

cukrowa figurka na tort - misie

Ostatnio odkryłam, że nie trzeba zamawiać całego tortu, żeby mieć upragnioną  cukrową figurkę. Można je zamówić na allegro, a jeśli chcemy zrealizować indywidualny projekt, na olx poszukajmy kogoś zdolnego w okolicy, kto wykona dla nas taką figurkę.  Ogłoszeń jest sporo.

Propozycje są dosyć minimalistyczne, ale świetnie nadadzą się, gdy tort jest bardzo kolorowy w środku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać coś od siebie lub ozdobić całość posypką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *